Zájezd do Terezína

Zájezd do Terezína
Datum: 
Neděle, 30. Duben 2023

Speciální poznávací a výuková cestu do Terezína, v rámci níž se budete mít možnost dobře seznámit s pohnutou historií tohoto místa a jeho jednotlivými částmi.

Kromě Terezína se rovněž zastavíme u plastiky Brána nenávratna sochaře Aleše Veselého v Praze-Bubnech, která připomíná transporty pražských Židů do Terezína, a na nádraží v Bohušovicích nad Ohří, kde až do roku 1943 transporty končily a odkud poté museli transportovaní pokračovat do Terezína pěšky.

Akce proběhne v neděli 30. dubna 2023 - odjezd v 10:00 hodin z Prahy Florence (místo bude upřesněno) s návratem na stejné místo kolem 17:30 hodin.

Na akci Vás budou provázet specialista na pražské Židovské město a Terezín Jonáš Plischke a průvodce po Izraeli a dalších zemích Karel Hrdlička.

Cena: 1.150 Kč na osobu (platí se předem a zahrnuje autobusovou dopravu a průvodcovské služby). Cena nezahrnuje vstupné do všech terezínských objektů - 220 Kč dospělí/170 Kč studenti, důchodci a děti (platí se až na místě).

V případě zájmu si prosím rezervujte místo (omezená kapacita) prostřednictvím formuláře níže. Všichni jsou srdečně zváni!