Zlín - perly moderní architektury s bývalou hlavní architektkou Zlína

Zlín - perly moderní architektury s bývalou hlavní architektkou Zlína
Datum: 
Sobota, 31. Srpen 2024

Dovolujeme si Vás pozvat na speciální poznávací a výukovou akci, v rámci níž budete mít možnost poznat nejvýznamnější stavby moderní architektury ve Zlíně a také porozumět urbanistickému vývoji města.

V rámci našeho odpoledního programu se budete moci mimo jiné seznámit s Baťovým mrakodrapem (tzv. Jednadvacítka), Památníkem Tomáše Bati, Obchodním domem od architekta Františka Lydie Gahury, díly architektky Evy Jiřičné či Zimními lázněmi od architekta Vladimíra Karfíka. Vysvětlíme si, jaký byl urbanistický vývoj Zlína a nakolik se v jeho vývoji podařilo uplatnit koncepci tzv. zahradního města.

Průvodkyní Vám bude osoba nadmíru povolaná - bývalá hlavní architektka Zlína Dagmar Nová. Společně s ní bude na akci přítomen také Karel Hrdlička, který upozorní na zajímavé souvislosti mezi urbanismem a architekturou Zlína a urbanismem a architekturou v regionu Blízkého východu. Akce proběhne v sobotu 31. srpna 2024 od 13:00 do cca 17:30. Setkání na prohlídku bude před vchodem do Baťova mrakodrapu (třída Tomáše Bati 21, Zlín).

Cena za celou prohlídku včetně vstupného: 750 Kč na osobu.

V případě zájmu si prosím rezervujte místo prostřednictvím formuláře níže. Všichni jsou srdečně zváni!