Sada sklenic - Čtyři svatá města judaismu

Sada čtyř sklenic na víno připomínajících čtyři svatá města judaismu:

Jeruzalém: v židovské tradici je středem světa a místem, kde se pozemské setkává s nebeským. V jeruzalémském chrámu se nacházel zlatý sedmiramenný svícen - menora, která je tradičním židovským symbolem. Menoru proto najdete na sklenici věnované Jeruzalému.

Hebron: v tomto svatém městě se nachází Hrobka patriarchů, v níž jsou dle židovské tradice pohřbení Adam a Eva a dále tři dvojice patriarchů: Abrahám a Sára, Izák a Rebeka a Jákob a Lea. Právě jejich jména v hebrejském písmu naleznete na sklenici.

Tiberias: v tomto svatém městě vznikla část Talmudu, který je nejen sbírkou židovského náboženského práva, ale obsahuje rovněž množství židovských tradic, filosofie, etiky a mudroslovné literatury. 

Safed: je svatým městem pro množství významných kabalistů - židovských mystiků, kteří v něm v minulosti působili. Podle židovské mystiky se Bůh v našem světě projevuje prostřednictvím tzv. sefirot, které jsou židovskými mystiky tradičně zobrazovány v podobě tzv. sefirotického stromu. Proto také sefirotický strom naleznete na sklenici věnované Safedu.

Objem sklenice: 350 ml

Vaše cena 1 200 Kč