PODZIM VE ZNAMENÍ NOVINEK

Vážení přátelé,

je to přesně půl roku, kdy jsme na začátku března odlétali na zájezd Izraele. Nikoho z nás tehdy nenapadlo, že to bude náš poslední zájezd na tak dlouhou dobu. Nicméně jsme neupadli do chmur a vzniklý čas využili k realizaci nápadů, které jsme už nějakou dobu nosili v hlavě, ale nebyl čas je dotáhnout do konce. V podzimní nabídce akcí po Česku tak najdete spoustu zbrusu nových prohlídek.

Třetí zářijový víkend se přesuneme až na jih Moravy, do MIKULOVA - bývalého duchovního, kulturního i politického centra moravských židů a sídla moravských zemských rabínů. Termín se navíc příhodně kryje s vrcholem burčákové sezóny v této vinařské oblasti.

Poslední víkend v září Vás vezmeme na opačný konec republiky, na Šumavu. Speciální prohlídku PO STOPÁCH ŽIDŮ NA ŠUMAVĚ A NÁVŠTĚVA TRADIČNÍHO BROUŠENÍ SKLA si pro Vás připravila osoba nejpovolanější - dcera místního skláře - Andrea Hrdličková.

V říjnu se nám obě novinky sešly o víkendu 24.10 - 25.10. V sobotu Vás zavedeme do velice dávné historie, až k počátkům české státnosti. V rámci prohlídky navštívíte místa v okolí Prahy, která pamatují nejstarší z dynastie Přemyslovců. A v neděli s námi můžete poznat historii židovské komunity v TURNOVĚ A JIČÍNĚ

Těšíme se na Vás a děkujeme za přízeň.