Arménie - klášter Sevanavank
Arménie - pohled od kláštera Chor Virap
Arménie - klášter Sevanavank
Arménie - pohled na horu Ararat
Arménie - pohled na horu Ararat
Arménie - poutní místo Ečmiadzin
Arménie - pohled od kláštera Noravank
Arménie - chrám v Garni
Arménie - slavný arménský koňak
Arménie - chléb lavaš
Arménie - klášter Noravank
Arménie - klášter Saghmosavank

Program zájezdu

1. den (úterý 19. dubna) - PRAHA
Odlet z Prahy z Letiště Václava Havla, přesný čas odletu (i příletu) a podrobné pokyny Vám budou sděleny s dostatečným předstihem.
2. den (středa 20. dubna)
Přílet do Jerevanu - krátký přesun na hotel do Jerevanu, ubytování a odpočinek na pokojích. Odjezd do města ECHMIADZIN – náboženského centra Arménie. Zřícenina katedrály ZVARTNOTS ze 7. století a katedrála SV. ECHMIADZINA ze 4. století, které jsou na seznamu kulturních památek UNESCO. Návštěva vinařství „MAP“. Ochutnávka místního alkoholu, brandy a černé vodky. Návrat na hotel do Jerevanu, večeře, nocleh.
3. den (čtvrtek 21. dubna)
Snídaně – návštěva kláštera KHOR VIRAP s vyhlídkou na biblickou HORU ARARAT. Překrásná vyhlídka na zemědělská pole v údolí Ararat, kde se tvoří 60% zemědělské produkce v Arménii. Prohlídka jeskynního komplexu ARENI, kde se nacházela nejstarší vinice na světě, odjezd do vinařství nedaleko vesničky Areni, ochutnávka místního vína + oběd. Návštěva kláštera NORAVANK - nachází se nad krásnou soutěskou Gnishsik – jedno z nejkrásnějších míst Arménie. Návrat na hotel do Jerevanu – večeře, nocleh
4. den (pátek 22. dubna)
Snídaně – vesnička NORADUZ (unikátní místo), která je proslavená největší koncentrací arménských křížů tzv. Chačkarů. Přejezd do města GAVAR (nedaleko jezera SEVAN) k rodině místního farmáře rodiny Mikaelyanů, která se zabývá výrobou nejlepších sýrů v zemi (ochutnáte i tzv. opilé sýry). Jezero SEVAN – návštěva klášterů na poloostrově s výhledem na jezero. Oběd u jezera – možnost ochutnávky místní ryby. Po obědě návštěva kláštera HAGHARTSIN ze 13. století, který se nachází v národním parku Dilidžan. Ubytování v nádherném resortu Dilidžan, večeře, nocleh v Dilidžan
5. den (sobota 23. dubna)
Snídaně – prohlídka historického centra DILIDŽAN. Návštěva vesnice GARNI – pohanského chrámu z 1. století, který byl zasvěcen Bohu Slunce. Oběd v místním domě, kdy se budete účastnit procesu pečení chleba „lavaš“. S místním rodákem Sergejem ochutnáte lahodné grilované vepřové maso ze speciálních podzemních kamen + ochutnávka místní pálenky (meruňkovice) zvaná Grappa. Seznámení s místním zemědělstvím. Po obědě návštěva kláštera GEGHARDSKÉ JESKYNĚ – kde se nachází tzv. Svatý oštěp, kterým byl Ježíš Kristus zraněn na kříži. Klášter je zapsán na seznamu památek UNESCO. Návrat na hotel do Jerevanu – večere, nocleh.
6. den (neděle 24. dubna)
Snídaně, JEREVAN – panoramatická vyhlídka na město u kaskádovitého pomníku + zastávka u památníku TSITSERNAKABERD - věnovaný obětem arménské genocidy z roku 1915. Prohlídka historického muzea města Jerevan. Oběd v restauraci. Odpoledne osobní volno, večeře, nocleh v Jerevanu.
7. den (pondělí 25. dubna)
Snídaně - klášter SAGMOSAVANK ležící nad říční soutěskou Qasagh. Odjezd do vesničky GHAZARAVAN, kde Vás přivátá pan Sergej v autentickém místním domě (zajištěno pouze pro naši skupinu). Seznámení s panem Harutyunem – bývalým majorem, který je aktivním lovcem v místních horách. Manželka pana Harutyun je učitelka v místní škole, která Vám ukáže výrobu slavného arménského sýra, který vypadá jako nit a nazývá se „Telik“. Ukázka péče o stromy v rodinném sadu. Odjezd do vesnice BYURAKAN – ochutnávka organických jahod rodiny Hovanissyan, která také produkuje sušené ovoce a sladkosti. Odjezd na hotel do Jerevanu – večeře, nocleh.
8. den (úterý 26. dubna)
Odlet zpět do Prahy v brzkých ranních hodinách.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Mgr. Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných zájezdů po Blízkém východě a v mnoha dalších zemí. Danou oblastí se odborně zabývá. Společně s ním bude na místě také vynikající místní arménská průvodkyně. Dvojice těchto průvodců bude zárukou bezproblémového a pohodového průběhu celé cesty.
UBYTOVÁNÍ

6x Jerevan v kvalitních 3* hotelech, 1x Dilidžan v resortu.

PŘEPRAVA
Letecky, po Arménii doprava turistickým autobusem
CENA ZAHRNUJE

1) obousměrné letecké spojení a dopravu po Arménii

2) 6x snídaně, 6x oběd, 6x večeře. Obědy i večeře jsou zajištěny na různých místech - na hotelu, v tradičních místních restauracích a tavernách, a poslední den ranní balíček na letiště.

3) servis českého průvodce

4) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) Příplatek 75 euro - zahrnuje vstupy do vybraných objektů a bakšiš pro místního řidiče a místního průvodce - vybírá se na místě

2) osobní výdaje

3) jednolůžkový pokoj za příplatek 4 500 Kč /osoba/pobyt

PŘIHLÁŠKY

Pro rezervaci místa stačí vyplnit formulář níže, poté Vám zašleme cestovní smlouvu.

Na cestovní smlouvě se nachází číslo účtu, na které je nutné uhradit první zálohu a tím si zajistíte zařazení do zájezdu. První záloha činí 15.000Kč/os., poté zašlete vyplněnou a podepsanou cestovní smlouvu na adresu CK Hrdlička s.r.o. (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím zašlete nejpozději do 19.2.2022
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 150 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 23 - 27°C, pro vstup českých turistů do země není potřeba vízum, pouze cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po návratu ze země.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do kostelů a klášterů je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem