Poslední místa

GRUZIE - zaměřeno na vinařství

Exkluzivní poznávací zájezd do Gruzie zaměřený na vinařství a zemědělství v doprovodu Mgr. Karla Hrdličky.

Co Vás čeká...

  • bohatý program po nádherné kavkazské zemi s vynikajícím a zkušeným průvodcem
  • 7 pobytových dnů v Gruzii, která je kolébkou vinařství - navštívíme nejznámější gruzínský vinařský region a ukážeme si tradiční místní metodu produkce vína
  • nejzajímavější památky gruzínské křesťanské kultury, jako je například katedrála Sveticchoveli (UNESCO), horský kostel Gergeti či klášter ve vesničce Ikalto
  • úchvatné přírodní scenérie Kavkazu
  • možnost pochutnat si na tradiční místní kuchyni v různých variacích
050423
05.04. - 12.04.2023/ 8 dní
39 990 Kč

Program zájezdu

1. den (středa 5. dubna)
Odlet z Prahy z Letiště Václava Havla, přesný čas odletu (i příletu) a podrobné informace k odletu Vám pošleme zhruba měsíc před začátkem naší cesty.
2. den (čtvrtek 6. dubna)
Přílet do Tbilisi - krátký přesun na hotel do Tbilisi, ubytování a odpočinek na pokojích. Náš první den věnujeme hlavnímu gruzínskému městu TBILISI, kterému se v devatenáctém století přezdívalo Paříž Kavkazu. Projedeme se lanovkou a zažijeme krásné výhledy cestou ke staré pevnosti NARIKALA. Poté nás čeká procházka po staré historické části města, po které Vás bude čekat příjemný oběd ve vynikající místní restaurací. Po obědě dokončení prohlídky města a možnost osobního volna. Návrat na hotel ve Tbilisi, večeře, nocleh.
3. den (pátek 7. dubna)
Snídaně. Cesta do hor VELKÉHO KAVKAZU. Cestou si prohlédneme nejvýznamnější gruzínské duchovní centrum MCCHETA (jedno z nejstarších osídlení v oblasti, bývalé hlavní město Gruzie – do 5. stol. n. l.), kde navštívíme gruzínskou mateřskou katedrálu SVETICCHOVELI. Prohlédneme si také kostel DŽVARI ze šestého století, který se nachází na místě, z něhož je nádherný výhled na město Mccheta. Katedrála i kostel jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Následovat bude pevnost ANANURI u Žinvalské přehrady. Po obědě nás již čeká výjezd do hor po takzvané GRUZÍNSKÉ VOJENSKÉ CESTĚ s překrásnými pohledy a vyhlídkami na hory Velkého Kavkazu. Po ubytování na hotelu ve městě STEPANCMINDA si během večeře ukážeme, jak se dělá tradiční gruzínské jídlo chinkali - krásný zážitek. Nocleh.
4. den (sobota 8. dubna)
Snídaně. Ráno se pojedeme podívat na horský kostel GERGETI, odkud se nám otevřou další krásné pohledy na hory Velkého Kavkazu, mimo jiné také na bájnou horu Kazbek, k níž byl dle tradice připoután za trest hrdina Prométheus poté, co přinesl lidem oheň. Poté se vydáme do města GORI, kde se narodil diktátor Josif Vissarionovič Džugašvili, známější pod jménem Stalin. Po obědě si prohlédneme nádherné skalní město UPLISCICHE. Na cestě do Tbilisi se navečeříme u místní rodiny, kde si ukážeme tradiční místní způsob produkce vína, tedy prastarou (tzv. kachetinskou) metodu - kromě vína zde ochutnáte také tradiční místní nápoj čaču a rovněž zdejší med. Přesun na hotel do Tbilisi, večeře, nocleh.
5. den (neděle 9. dubna)
Snídaně. V tomto krásném dni si prohlédneme údolí řeky ALAZANI v oblasti KACHETIE, které je známé svými vinicemi a vynikající kvalitou vína. Ve vesničce BODBE navštívíme slavný kotel svaté Nino, která je patronkou Gruzie. Poté se podíváme do nedalekého města SIGHNAGHI, kterému se rovněž přezdívá Město lásky. Bohatý oběd nás poté čeká v lokálním vinařském závodě, kde bude samozřejmě k dispozici ochutnávka místního kachetského vína. Následně se přesuneme do regionálního centra, kterým je město TELAVI - ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
6. den (pondělí 10. dubna)
Snídaně. Ráno se podíváme na lokální farmu, která se zabývá produkcí vynikajících sýrů - ochutnávka sýrů. Poté navštívíme známý klášterní komplex ve vesničce IKALTO - jedná se o jeden z nejdůležitějších dokladů raného gruzínského křesťanství. Při klášteru také fungovala až do 17. století významná středověká církevní škola. Po dobrém obědě si prohlédneme impozantní katedrálu ALAVERDI v půvabném údolí. Návrat do Tbilisi, kde povečeříme ve vynikající restauraci - večeře bude doprovázena ukázkou výroby tradičního gruzínského jídla – chačapuri. Návrat na hotel ve Tbilisi, večeře, nocleh.
7. den (úterý 11. dubna)
Snídaně. Náš poslední den strávíme ve TBILISI, kde budete moci prozkoumat další části města. Podíváme se do čtvrti AVLABAR a zájemci si budou moci prohlédnout také soukromé loutkové divadlo a dozvědět se o výrobě loutek. Po obědě Vám zůstane ještě dostatek času na případné nákupy místních suvenýrů, odpočinek u dobré kávy a na vychutnání si jedinečné atmosféry města. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
8. den (středa 12. dubna)
Transfer na letiště ve Tbilisi a odlet do Prahy. Ohledně přesného času odletu ze Tbilisi Vás budeme informovat v předodletových informacích zhruba měsíc před začátkem zájezdu.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Mgr. Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných zájezdů po Blízkém východě a v mnoha dalších zemí. Danou oblastí se odborně zabývá. Společně s ním bude na místě také vynikající místní arménská průvodkyně. Dvojice těchto průvodců bude zárukou bezproblémového a pohodového průběhu celé cesty.
UBYTOVÁNÍ

7x Ubytování v kvalitních 3* hotelech (5x Tbilisi, 1x Stepancminda, 1x Telavi).

PŘEPRAVA
Letecky, po Gruzii doprava turistickým autobusem
CENA ZAHRNUJE

1) obousměrné letecké spojení a dopravu po Gruzii

2) 7x snídaně, 6x oběd, 6x večeře + ochutnávku vína a sýrů.

3) služby vynikajícího českého průvodce s více než desetiletou praxí

4) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je také rozšířené na krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19. Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) Příplatek 100 euro - zahrnuje vstupy do vybraných objektů a bakšiš pro místního řidiče a místního průvodce - vybírá se na místě

2) osobní výdaje

3) jednolůžkový pokoj za příplatek 6 000 Kč /osoba/pobyt

PŘIHLÁŠKY

Pro rezervaci místa stačí vyplnit formulář níže, poté Vám zašleme cestovní smlouvu.

Na cestovní smlouvě se nachází číslo účtu, na které je nutné uhradit první zálohu a tím si zajistíte zařazení do zájezdu. První záloha činí 15.000Kč/os., poté zašlete vyplněnou a podepsanou cestovní smlouvu na adresu CK Hrdlička s.r.o. (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím zašlete nejpozději do 28. 2. 2023
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 200 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 22 - 27°C, pro vstup českých turistů do země není potřeba vízum, pouze cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po návratu ze země.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do kostelů a klášterů je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Rezervace zájezdu

GRUZIE - zaměřeno na vinařství