Program zájezdu

1.den (středa 5.4.)
Odlet z Letiště Václava Havla v Praze do Bejrútu v Libanonu. Přílet, transfer na hotel, nocleh. Doba letu se může posunout o +-2 dny. Informace o odletu Vám budou s dostatečným časovým předstihem zaslány.
2.den (čtvrtek 6.4.)
Snídaně, JEITA GROTTO - unikátní přírodní památka je symbolem Libanonu. Jeskynní komplex Jeita (Džajta) je tvořen dvěma propojenými jeskyněmi. Úchvatný labyrint skrývá v srdci největší stalaktit na světě. Návštěva poutního místa Svatyně Panny Marie Libanonské v horské vesnici Harissa. Na kopci se tyčí 8,5 metrů vysoká socha Panny Marie, odkud je impozantní výhled na okolní krajinu lemovanou mnoha kostely různých vyznání. BYBLOS - město je považováno za nejstarší a kontinuálně obydlené město. Toto město má bohatou historii sahající do 3. tisíciletí př.n.l., kde procházely dávné civilizace jako například Egypťané, Římané, Féničané a mnohé další. Vychutnáte si pestrobarevnou tržnici a navštívíme křižácký hrad z 12. století. Návrat do Bejrútu na hotel, večeře, nocleh.
3.den (pátek 7.4.)
Snídaně, návštěva města Aanjar - bylo založeno na počátku 8. století. Ve městě žije silná arménská komunita, která tu má vlastní školu a kostel svatého Pavla, který je druhým největším arménským kostelem v zemi. Prohlídka významné památky BAALBEK, která je od roku 1984 na seznamu UNESCO. Baalbek byl centrem mezopotámské, řecko-římské, křesťanské a islámské kultury. Komplex chrámových staveb, impozantních oblouků a zdobených sloupů byl znám také jako Heliopolis. K nejkrásnějším památkám patří bezesporu chrám Jupitera nebo Bakchův chrám, který je jedním z nejzachovalejších antických chrámových staveb na světě. Vinařství Ksara - nejstarší vinařství Château Ksara, které bylo založeno v roce 1857 jezuitskými kněžími. Pod ním se rozprostírá komplex jeskyní, které slouží jako vinné sklepy. Kromě excelentních vín se nabízí i překrásný výhled na údolí Biká. Návrat na hotel do Bejrútu, večeře, nocleh.
4.den (sobota 8.4.)
Snídaně, přejezd do oblasti Šúf s malebnými vesničkami na stráních, se siluetou nedalekých hor a největší cedrovou rezervací v Libanonu. Procházka po městě Deyr El Qamar (Dar Al Omar) - klikatými uličkami přijdeme na hlavní náměstí, na kterém se konaly turnaje během křížových výprav, a na kterém najdeme i důkaz o náboženské toleranci, neboť zde stojí svorně vedle sebe mešita, synagoga a kostel. Další zastávkou je BEITEDDINE (Beit ed-Dine), kde stojí ohromující a přepychový „Palác Beiteddine“. Emir Baší jej nechal vystavit na důkaz své moci a na podporu své slávy. Při prohlídce budete okouzleně obdivovat nákladnou výzdobu, kamenné mozaiky a obklady z cedrového dřeva. Přejezd do BEJRÚTU - návštěva moderní částí města s „Náměstím Mučedníku“ a nedaleké mešity Muhammada al-Amína, náměstí Nijmeh s parlamentem. Na nábřeží si můžete sednout do jedné z mnoha restaurací a při vychutnávání libanonského kulinářského umění pozorovat nedaleké „Holubí skály“. Návrat na hotel do Bejrútu, večeře a nocleh.
5.den (neděle 9.4.)
Snídaně, přejezd do "města kostelů" v BŠARRE (Bsharri), rodiště slavného básníka, malíře a sochaře Chalíla Džibrana. Návštěva muzea věnovaného Džibranově životu a tvorbě, procházka k nedaleké jeskyni, která je zasvěcena Panně Marii Ludrské. Návštěva cedrového lesa Arz ar-Rab (Cedry našeho Pána), který je pod ochranou libanonského patriarchy a společně s přilehlým Údolím Kadíša také součástí světového dědictví UNESCO. S mnoha starobylými kláštery patří bezesporu mezi nejkrásnější kouty Libanonu. Prohlídka kláštera St. Antonína. V 16. století zde byla založena první tiskárna na Středním východě. Vedle kláštera je tzv. „Jeskyně šílenství“. Na tomto ponurém místě jsou stále k vidění řetězy, jimiž byli duševně nemocní poutáni ve víře, že je zde s boží pomocí dokážou zbavit utrpení. Návrat na hotel do Bejrútu, večeře a nocleh.
6.den (pondělí 10.4.)
Snídaně, přejezd do starobylého fénického města SIDÓN - návštěva křižáckého hradu „Mořský hrad“- postaven ve 13. století. Ze střechy je nádherný výhled na romantické uličky a půvabná zákoutí přístavního města. Týros (Tir, Tyre) - fénické přístavní město - prohlídka památek z dob Římanů včetně zachovalého Hipodromu, silnice, akvadukty a další monumentální stavby. Před návratem si můžete udělat procházku po krásné čisté pláži nebo si odpočinout v některé z mnoha kaváren na nábřeží s úchvatným výhledem na moře. Návrat do Bejrútu, večeře a nocleh.
7.den (úterý 11.4.)
Snídaně, přejezd do Tripolisu (Tarábulus), prohlídka města - tržnice, Velká mešita Al Mansúr, mešita Tanayel - exteriéry jsou v mamlúckém a otomanském stylu, osobní volno, koupání, návrat na hotel do Bejrútu, večeře, nocleh.
8.den (středa 12.4.)
Snídaně, návrat do Čech. Odlet z Bejrútu do Prahy.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Andrea Hrdličková, která absolvovala množství úspěšně realizovaných poznávacích zájezdů po Blízkém východě.
UBYTOVÁNÍ
Ubytování je zajištěno 8x v tříhvězdičkovém hotelu ve 2lůžkových či 3lůžkových pokojích v Bejrútu, 7x snídaně, 6x večeře, Wifi na hotelu.
PŘEPRAVA
Letecky Praha - Bejrút – Praha. Doprava je zajištěna turistickým autobusem.
CENA ZAHRNUJE

1) leteckou dopravu Praha - Bejrút - Praha, autobusovou dopravu na místě

2) 7x snídaně, 6x večeře

3) servis českého průvodce

4) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pojištění pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) Částku 120 USD, která se vybírá až na místě v Bejrútu (tato částka zahrnuje vstupy do navštívených objektů, spropitné na hotelích, spropitné pro řidiče autobusu a pro místního průvodce).

2) jednolůžkový pokoj (pro zájemce) ve výši 5.800 Kč/pobyt
PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení postačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 15 000 Kč/ na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: info@ckhrdlicka.cz. Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 1. 3. 2023. Cca měsíc před odletem obdržíte finální pokyny a informace k zájezdu.
MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ
30
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 25-27°C.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu do synagog, kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu musí být ještě 6 měsíců od data návratu ze země. V pase nesmí být izraelské razítko.

Rezervace zájezdu

LIBANON 2023