Program zájezdu

1. den (sobota 9.3.2024)
Sraz účastníků zájezdu v Praze na letišti Václava Havla, odlet (přesný čas srazu a odletu bude upřesněn). Odpolední přílet do Rabatu, přejezd do hotelu v Rabatu, ubytování, nocleh.
2. den (neděle 10.3.2024)
Snídaně. Prohlídka RABATU – hlavního města marockého království. Rabat je poklidné a příjemné město s tisíciletou historií. Během doby strávené v Rabatu prozkoumáme medínu – staré město, andaluské zahrady, opevněnou modro-bílou čtvrť na skále s překrásným výhledem na Atlantik a Salé – bývalé centrum pirátské republiky. Také navštívíme vykopávky římského města Sala Colonia, později proměněné na nekropoli marockých sultánů. Nenecháme si ujít ani Tour Hassan – sesterskou věž Giraldy v Seville, či chrám svatého Petra, impozantní budovu z počátku 20. století. Přejezd na hotel do Meknésu, ubytování, večeře, nocleh.
3. den (pondělí 11.3.2024)
Snídaně. Prohlídka dalšího královského města – MEKNÉSU. Navštívíme mauzoleum zakladatele města, medresu - teologickou kolej ze 14. století, rozlehlou podzemní sýpku, dříve považovanou za vězení pro křesťanské zajatce. Také si prohlédneme velkolepé hradby a brány, které Meknés proslavily. Část dne strávíme prozkoumáváním římského města Volubilis - největší antické památky Maroka, známé díky počtu perfektně zachovalých mozaik. Přejezd na hotel do Fesu, ubytování, večeře, nocleh.
4. den (úterý 12.3.2024)
Snídaně. Den strávíme prohlídkou slavného města FESU. Navštívíme jeho historické centrum, které je bludištěm tisíců uliček, ukrývajících poklady ve formě nádherných ukázek islámské architektury a umění. Také navštívíme některé řemeslné dílny, včetně světoznámých barvíren kůží. Součástí prohlídky je i možnost oběda, během kterého bude podáváno tradiční marocké jídlo či návštěva pevnosti nad Fesem, která poskytuje dokonalý výhled na celé město. Přejezd na hotel do městečka Azrou, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
5. den (středa 13.3.2024)
Snídaně. Průjezd monumentálním a stále zeleným údolím řeky Zíz. Po příjezdu na kraj pouště se přesedá na terénní vozy. Během průjezdu pouští se zastavíme na čaj s nomády a prohlédneme si pláně poseté fosíliemi a „pouštními růžemi“, které je možné i sbírat. Přejezd na hotel do Erg Chebbi, ubytování na hotelu. Hotel leží v poušti, na nejdelší písečné duně Maroka. Pokoje formou domečků (veškeré sociální zařízení na každém domečku), které svou výzdobou připomínají beduínské stany. Strávíte tedy noc přímo uprostřed pouště (úchvatný zážitek). Večeře, nocleh. Při východu slunce následující den je možné absolvovat projížďku na velbloudu (fakultativně, cena cca 150 MAD).
6. den (čtvrtek 14.3.2024)
Snídaně. Den začíná krásnou projížďkou po poušti z Erg Chebbi do města Erfoud ležícím na okraji pouště, odkud se pokračuje do brusíren fosílií. Podíváme se i do tzv. ketar, dlouhých podzemních tunelů určených k zavlažování pouštních oblastí. Následují scenérie pohoří Vysoký Atlas a procházka soutěskou Todra. Přejezd na hotel do Dádés, ubytování na hotelu, večeře, nocleh
7. den (pátek 15.3.2024)
Snídaně. Ze serpentin Vysokého Atlasu pokračujeme „Údolím růží“ a „Údolím kaseb (berberských pevností, z nichž jednu také navštívíme)“ do OUARZAZATU, významného města berberů a filmového průmyslu. Poté návštěva opevněného města Ait Benhaddou, které sloužilo jako kulisa filmům Gladiátor, Princ z Persie, Mumie, Alexandr Veliký, Honba za klenotem Nilu i bondovce Dech života. Následuje průjezd Vysokým Atlasem přes nejvýše položený průjezdný průsmyk v Maroku (2 260 m. n. m.) a příjezd do legendární MARRAKÉŠE. Ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
8. den (sobota 16.3.2024)
Snídaně. Prohlídka MARRAKÉŠE - jednoho z nejznámějších měst celé Afriky. Kromě návštěvy nejkrásnějších památek Marrákeše si projdeme i uličky starého města a súky - tržiště s přilehlými dílnami a večer strávíme na proslulém náměstí Jemaa al-Fna – mezi zaříkávači hadů, vypravěči arabských příběhů, kejklíři a artisty. Zájemci také mohou prohlídku pamětihodností Marrákeše vyměnit za odpočinek v Jardin Majorelle – překrásné botanické zahradě, kterou vlastnil Yves Saint Laurent, a jehož tamější ateliér je dnes přeměněn na muzeum vystavující jeho soukromou sbírku berberského umění a šperků. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
9. den (neděle 17.3.2024)
Snídaně, brzký ranní odjezd do Rabatu. Vlastní odlet ve 14:10 hodin do ČR.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Karel Hrdlička, který se od roku 2007 věnuje provázení na poznávacích zájezdech po zemích Blízkého východu a odborně se zabývá historií, kulturou, náboženstvím a jazyky. Hovoří hebrejsky a arabsky a je zárukou toho, že jednotlivá místa nejen uvidíte, ale zároveň pochopíte jejich význam v širší souvislosti.
UBYTOVÁNÍ
8x ubytování v Maroku ve dvou až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením.
PŘEPRAVA
Letecky z Prahy do Rabatu a zpět (s přestupem), po Maroku doprava turistickým autobusem.
CENA ZAHRNUJE

1) leteckou dopravu Praha - Rabat - Praha, autobus v Maroku

2) 8x ubytování, 8x snídaně, 8x večeře

3) servis průvodce

4) balíček cestovního pojištění A60 pandemic, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pojištění pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je rozšířený také o krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19. Detaily balíčku najdete ZDE
CENA NEZAHRNUJE

1) 150 USD (z těchto peněz se platí vstupy do vybraných objektů v Maroku, bakšiš na hotely, bakšiš pro řidiče autobusu - platí se až v Maroku v USD průvodci.

2) Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 7 900 Kč/pobyt

PŘIHLÁŠKY
Pro přihlášení postačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu. K zařazení do zájezdu je nutné uhradit 1. zálohu v minimální výši 25 000 Kč/osobu a zaslat řádně vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz. Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu je nutné doplatit nejpozději do 15.01.2024.
MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝ PRO REALIZACI ZÁJEZDU:
20
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, plavky, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 20 - 25°C, vhodné boty a oblečení do hor (teploty kolem 10°C), krém, zcela orientační kapesné ve výši cca 200 USD.

Rezervace zájezdu

POZNÁVACÍ ZÁJEZD DO MAROKA na 8 dní