Program zájezdu

1. den (sobota 16.března 2024)
Sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze, odlet z Prahy (přesný čas setkání na letišti a odletu z Prahy Vám bude upřesněn v předodletových informacích zhruba měsíc před odletem). Po příletu do Istanbulu a vybavení nezbytných formalit na letišti bude následovat přesun na hotel v centru Istanbulu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
2. den (neděle 17. března 2024)
Snídaně. Prohlídka historických perel Istanbulu – čtvrť SULTANAHMET. Antické závodiště – HIPPODROM, HAGIA SOFIA – Chrám Boží moudrosti – největší křesťanský chrám všech dob a nejvýznamnější byzantská památka Istanbulu, která nyní slouží jako mešita. MODRÁ MEŠITA – známá dominanta Istanbulu a perla osmanské architektury z dob sultána Ahmeda. Prohlídka překrásného paláce TOPKAPI s proslulým harémem – sídla mocné Osmanské říše po dobu čtyř staletí. Návrat na hotel v Istanbulu, večeře, nocleh.
3. den (pondělí 18. března 2024)
Snídaně. Prohlídka cisterny YEREBATAN - významná podzemní stavební památka z byzantského období. Následovat bude výlet lodí na Bospor - úžasný zážitek s nádhernými pohledy na město. Návštěva EGYPTSKÉHO BAZARU a historické budovy slavného vlakového nádraží Orient expresu. Prohlídka VELKÉHO BAZARU. Návrat na hotel v Istanbulu, večeře, nocleh.
4. den (úterý 19. března 2024)
Snídaně. Po snídani prohlídka náměstí TAKSIM, procházka třídou Istiklal ke GALATSKÉ VĚŽI, nádherné panoramatické pohledy na město na dvou kontinentech. Procházka ve čtvrti KARAKOY, kde se nachází Galataport - přístaviště výletních lodí. Návrat na hotel v Istanbulu, večeře, nocleh.
5. den (středa 20. března 2024)
Snídaně. Odjezd z Istanbulu v brzkých ranních hodinách, doprava vlastním autobusem směr Izmir po nově vybudované rychlostní komunikaci. Ubytování na hotelu v IZMIRU - prohlídka staré části města, krytý bazar, slavná Hodinová věž a další pamětihodnosti města, návrat na hotel do Izmiru, večeře, nocleh.
6. den (čtvrtek 21. března 2024)
Snídaně. Odjezd do antického PERGAMONU, který je spolu s Izmirem (Smyrnou) a Efezem třetím nejvýznamnějším antickým městem egejské oblasti. Prohlídka Akropole a Asklepionu. Návrat na hotel do Izmiru, večeře.
7. den (pátek 22. března 2024)
Snídaně. Odjezd přes město Selčuk do antického EFEZU, kde uvidíme slavnou Celsiovou knihovnu, antické ulice, domy, mozaiky, divadlo a další úchvatné stavby patřící mezi perly antického stavitelství. Při návratu navštívíme malebné vinařské městečko Širindže, které je dobrým reprezentantem egejské civilní architektury - zde budete moci ochutnat a zakoupit si vynikající místní vína. Návrat na hotel do Izmiru, večeře, nocleh.
8. den (sobota 23. března 2024)
Snídaně. Odjezd na letiště v Izmiru, odlet do Prahy s přestupem v Istanbulu, přílet do Prahy (přesný čas odletu z Izmiru a příletu do Prahy Vám bude upřesněn v předodletových informacích zhruba měsíc před odletem).
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Kateřina Aydien - vynikající turkoložka původem z České republiky žijící dlouhodobě přímo v Turecku a Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval mnoho desítek úspěšně realizovaných zájezdů po Blízkém východě a v mnoha dalších zemí.. Dvojice těchto průvodců je zárukou kvalitního a bezproblémového průběhu celého zájezdu.
UBYTOVÁNÍ
7x ubytování s polopenzí (4x v Istanbulu v příjemném tříhvězdičkovém hotelu Golden Crown s výbornou polohou v historickém centru a 3x v Izmiru ve čtyřhvězdičkovém hotelu Susuzlu Altantis).
PŘEPRAVA
Letecky s renomovanou leteckou společností Turkish Airlines s vynikajícím servisem (lety číslo TK 1768 na cestě tam a TK 2317 a TK 1771 na cestě zpět). V ceně je 20 kg odbavované zavazadlo + 8 kg příruční zavazadlo, po Turecku doprava kvalitním klimatizovaným turistickým autobusem.
CENA ZAHRNUJE

1) 7x ubytování s polopenzí (snídaně a večeře dle programu)

2) Leteckou dopravu Praha – Istanbul (let TK 7968) a zpět Izmir - Praha s přestupem v Istanbulu (lety TK2317 a TK 1771) s leteckou společností Turkish Airlines (vynikající servis), přepravu turistickým autobusem na místě.

3) Služby specializovaných českých průvodců s více než desetiletou praxí, kteří hovoří plynně turecky (Kateřina Aydien) a hebrejsky i arabsky (Karel Hrdlička) a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývají. Turecko nejen ukazují, ale umí také do jeho specifik vynikajícím způsobem zasvětit a nadchnout jednotlivé účastníky.

4) Služby místního průvodce dle požadavků zákona.

5) Balíček cestovního pojištění A30 PANDEMIC, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je rozšířený také o krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19. Kompletní podmínky najdete: ZDE

6) Ochutnávku lokálního vína ve vinařském městečku Širindže

7) 1x kávu v příjemné kavárně v Istanbulu

8) Specializovanou přednášku věnovanou architektuře a stavitelství dané oblasti.

CENA NEZAHRNUJE

1) Příplatek 130 EURO (vybírá se přímo na místě a zahrnuje vstupy do navštívených objektů, jízdenku na výletní loď na Bospor, bakšiš na hotelech, bakšiš pro místního průvodce a bakšiš pro řidiče autobusu).

2) Obědy (obědy stojí přibližně 10-15 EURO na osobu na den a v programu je pro ně časový prostor. Je ale na jednotlivých účastnících, zda budou chtít obědvat, dát si třeba jen kávu či obědový čas využijí k procházce po dalších zajímavých místech).

3) Nápoje při večeřích.

4) Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 7 000 Kč/pobyt.
PŘIHLÁŠKY

Pro rezervaci místa stačí vyplnit formulář níže, poté Vám zašleme cestovní smlouvu.

Na cestovní smlouvě se nachází číslo účtu, na které je nutné uhradit první zálohu a tím si zajistíte zařazení do zájezdu. První záloha činí 15 000 Kč/os., současně s jejím uhrazením zašlete vyplněnou a podepsanou cestovní smlouvu na adresu cestovní kanceláře (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu hradíte až po potvrzení realizace zájezdu z naší strany.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 150 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 15-20°C, pro vstup českých turistů do země není potřeba vízum, pouze cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců po návratu ze země.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu do synagog, kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců od data návratu.

Rezervace zájezdu

TURECKO - Istanbul - Izmir