Jeruzalém
Zeď nářků
Jeruzalém - hradby Starého města
Prostranství u Zdi nářků
Galilejské jezero
Pohled na Galilejské jezero
Tel Aviv
Tel Aviv - Jaffa
Mrtvé moře (Dead Sea)
Růže z Jericha
Ježíšův hrob
Jóga u moře
Caesarie přímořská
Středozemní moře
Bahájské zahrady
Jóga u moře
Meditace

Program zájezdu

1. den (úterý - 2. května 2023)
Sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v Praze v 8:00 na Terminálu 1. Vlastní odlet 11:00 hodin. Přílet do Tel Avivu 15:50 hodin. Přejezd na hotel do Betléma, ubytování, večeře, nocleh.
2. den (středa - 3. května 2023)
Snídaně, prohlídka nejvýznamnějších památek BETLÉMA: bazilika a místo Narození Ježíše Krista, jesličky, bazilika sv. Kateřiny, jeskynní systém pod bazilikami, kostel Mléčné jeskyně - možnost meditace a cvičení jógy. Poté kratší osobní volno, večeře, nocleh.
3. den (čtvrtek - 4. května 2023)
Snídaně, přesun do Tel Avivu, prohlídka staré JAFFY – starodávného přístavu, který využíval již král Šalomoun k importu cedrového dřeva z Libanonu před 3 tisící lety. Možnost meditace a cvičení jógy v krásném amfiteátru s výhledem na Tel Aviv. Odpoledne možnost koupání na městské písečné pláži, případně možnost procházky po Tel Avivu, kde můžete shlédnout krásy jeho jedinečné funkcionalistické architektury. Návrat do Betléma, večeře, nocleh.
4. den (pátek - 5. května 2023)
Snídaně, celodenní program v JERUZALÉMĚ: Olivová hora - panoramatická vyhlídka na starý Jeruzalém, chrám Dominus Flevit - Pán zaplakal, odkud Ježíš předpovídal zkázu Jeruzaléma - možnost meditace s vyhlídkou na starý Jeruzalém, chrám Smrtelné úzkosti Krista, Getsemanská zahrada a jeskyně, chrám Hrobu Panny Marie, poté přes údolí potoka Cedron do Starého Města - Křížová cesta (Via Dolorosa), po které kráčel Kristus před svou smrtí, chrám Odsouzení Pontským Pilátem, Golgota - chrám Božího hrobu – místo ukřižování a vzkříšení Ježíše Krista. Osobní volno, odpoledne možnost cvičení jógy na příjemném místě ve staré části Jeruzaléma. Návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.
5. den (sobota - 6. května 2023)
Snídaně, HAIFA - karmelitánský kostel Stela Maris, překrásná vyhlídka na Haifu, Baháiské zahrady. CAESAREA PŘÍMOŘSKÁ - zbytky přístavního města, které nechal zbudovat Herodes Veliký, jeden z nejpůsobivějších archeologických areálů v Izraeli, zbytky akvaduktu z římského období. Možnost odpočinku a meditace na pláži nedaleko akvaduktu. Návrat na hotel do Betléma, večeře, nocleh.
6. den (neděle - 7. května 2023)
Snídaně, pokračování programu v JERUZALÉMĚ - Chrámová hora – Skalní Dóm – hlavní dominanta Jeruzaléma, mešita Al-Aksa - biblická hora Moria, autentické místo prvního i druhého židovského chrámu, Zeď nářků, kde židé oplakávají zničení chrámu, hora Sion - Caenaculum, místo ustanovení Poslední večeře Krista, Dormition - místo Nanebevzetí Panny Marie, Bazilika zesnutí, tradiční hrob krále Davida. Odpoledne osobní volno s možností navštívit moderní část Jeruzaléma - možnost meditace a cvičení jógy v krásné a klidné čtvrti Jemin Moše. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
7. den (pondělí - 8. května 2023)
Snídaně, JERICHO - dle tradice nejstarší a nejníže položené město na Zemi, Tel Jericho – nejstarší osídlení sahající až 8.000 let před náš letopočet (neolit), Hora Pokušení - místo Ježíšova pokušení nad Jerichem, Judská poušť, kde se pěšky vydáme po cestě v krásném údolí Wádí Kelt, tedy místem, kudy procházel Ježíš na své cestě z Jericha do Jeruzaléma. Možnost meditace a cvičení jógy na krásném místě u kláštera sv. Jiří. Návrat na hotel do Betléma - večeře, nocleh.
8. den (úterý - 9. května 2023)
Snídaně, přejezd k Mrtvému moři - možnost koupání, národní park En Gedi - oáza v poušti, překrásné scenérie, koupání v jezírkách (bude-li dostatek vody) u Davidova vodopádu - možnost meditace a cvičení jógy. Návrat do Betléma na hotel, večeře, nocleh.
9. den (středa - 10. května 2023)
Snídaně, NAZARET: prohlídka města - chrám Zvěstování a kostel sv. Josefa. Hora Svržení - možnost meditace a cvičení jógy. Kána Galilejská – místo prvního Ježíšova zázraku – proměny vody ve víno. Přesun na hotel do Tiberiady, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
10. den (čtvrtek - 11. května 2023)
Snídaně, celodenní pobyt v okolí GALILEJSKÉHO JEZERA, Jardenit - místo na řece Jordán spojené s Ježíšovým křtem, Hora Blahoslavenství s nádhernou vyhlídkou na okolí Galilejského jezera - možnost cvičení jógy v krásné zahradě obklopující areál kostela na Hoře Blahoslavenství, Tabcha - místo rozmnožení chleba a ryb, Kafarnaum - dlouhodobé místo Ježíšova působení. Plavba lodí po Galilejském jezeře - možnost meditace. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
11. den (pátek - 12. května 2023)
Lehká snídaně (sušenky + káva), odjezd z hotelu na letiště v brzkých ranních hodinách. Vlastní odlet v 7:00 hodin. Přílet do Prahy v 10:00 hodin.
Podmínky zájezdu
ZÁJEZD POŘÁDÁ
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
PŘEPRAVA
letecky s renomovanou izraelskou společností EL AL, po Izraeli doprava klimatizovaným turistickým autobusem
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Mgr. Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných zájezdů po Blízkém východě a v mnoha dalších zemí. Danou oblastí se odborně zabývá. Lektorkou jógy bude RNDr. Jana Koudelová.
UBYTOVÁNÍ
8x v Betlémě a 2x v Tiberiadě v příjemném, tříhvězdičkovém hotelu s polopenzí, vždy ve dvou (páry + dvojice) až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV
CENA ZAHRNUJE

1) 10x ubytování ve tříhvězdičkových hotelech s polopenzí.

2) Leteckou dopravu Praha – Tel Aviv – Praha, přepravu turistickým autobusem na místě.

3) Služby specializovaného českého průvodce s více než desetiletou praxí, který hovoří hebrejsky i arabsky a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývá.

4) Služby místního průvodce dle požadavků zákona.

5) balíček cestovního pojištění A30 PANDEMIC, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je rozšířený také o krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19. Kompletní podmínky najdete: ZDE

6) Ochutnávku lokálního vína Cremisan.
CENA NEZAHRNUJE

1) Příplatek 175 USD (vybírá se přímo na místě a zahrnuje plavbu lodí po Galilejském jezeře, bakšiš na hotelech a bakšiš pro řidiče autobusu).

2) Obědy.

3) Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 8.400 Kč/pobyt.

4) PCR TEST pokud bude vyžadován. Účastníci zájezdu obdrží včas aktuální informace.
PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení postačí vyplnit formulář níže, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail:zajezdy@ckhrdlicka.cz, dále uhradit zálohu ve výši 15 000 Kč na osobu.

Doplatek zájezdu, prosíme, zašlete nejpozději do 31. 3. 2023.
MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ
30
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu do synagog, kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu při cestě do Izraele je 6 měsíců od data návratu - v Izraeli je tato náležitost striktně vyžadována.

Pro zahraniční turisty jsou cesty do Svaté země bezrizikové. Problematická je příležitostně situace v Gaze, která je separovaným územím odděleným od „turistického" Izraele. Bohužel propaganda působí tak, že cestovat do Izraele je nebezpečné, což skutečně není.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 28°C.

Rezervace zájezdu

IZRAEL - poznání, meditace, jóga 2023