Velká cesta Jordánskem
Program zájezdu
1. den
odlet z Prahy z Letiště Václava Havla, přesný čas setkání na letišti a odletu spolu s podrobnými pokyny Vám pošleme zhruba měsíc před realizací zájezdu. Přílet do Ammánu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
2. den
snídaně, okružní jízda po pouštních zámečcích v okolí Ammánu - Kasr Charana, Kusajr Amra a Kasr Azrak, do jejichž výzkumu se významným způsobem zapsal český badatel Alois Musil, návrat na hotel v Ammánu, večeře, nocleh
3. den
snídaně, oblast Adžlún - Kalaat Rabad – pozůstatky krásného hradu, který byl vystavěn ve 12. století muslimy za účelem obrany proti křižáckým výpadům, Džeraš – prohlídka zbytků města, které bylo v helenistickém a římském období jedním z nejbohatších měst Blízkého východu – řada nádherných památek z římského období, návrat na hotel do Ammánu, večeře, nocleh.
4. den
snídaně, celodenní prohlídka Ammánu, který byl ve starověku hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem - římské divadlo z druhého století n. l., Citadela – prohlídka umajjovského paláce a archeologického muzea, mešita krále Abdalláha, možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře, nocleh.
5. den
snídaně, Pella – prohlídka významného starověkého města, Umm Kajs – návštěva místa, které křesťanská tradice spojuje s Ježíšovým zázrakem vyhnání démonů z dvou posedlých mužů, návrat na hotel do Ammánu, večeře, nocleh.
6. den
snídaně, místo Ježíšova křtu na řece Jordán, Mrtvé moře – možnost koupání, hora Nebo – místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, Madaba – významné křesťanského město - kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma, ubytování na hotelu v Madabě, večeře, nocleh.
7. den
snídaně, putování po tzv. Královské cestě – Karak – prohlídka významného křižáckého hradu, přírodní rezervace Dána, křižácký hrad Šóbak, přejezd na hotel v Petře (možnost využití tureckých lázní), ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
8. den
snídaně, celodenní výjezd do jednoho z divů světa - návštěva zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě - skalní město PETRA - fascinující skalní komplex, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu národem Nabatejců, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek), jedná se o vrchol celého zájezdu, návrat na hotel v Petře, večeře, nocleh.
9. den
snídaně, výjezd do jedinečné pouštní oblasti Wádi Ram, která je vzdálená asi 1 hodinu jízdy autobusem z Akaby, jedinečné místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto hodnotném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni ve Wadi Ram se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech, kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduiny, odpoledne přesun zpět do Ammánu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
10. den
snídaně, přesun na letiště do Ammánu, odlet z Ammánu a přílet do Prahy. Přesný čas odletu z Ammánu a příletu na Letiště Václava Havla do Prahy Vám pošleme zhruba měsíc před odletem v předodletových informacích.
Podmínky zájezdu
ZÁJEZD POŘÁDÁ
Cestovní kancelář CK AVETOUR s.r.o., která s velkým úspěchem pořádá poznávací zájezdy do Izraele již od roku 1993.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných zájezdů po Izraeli a Jordánsku a danou oblastí se dlouhodobě odborně zabývá.
CENA ZAHRNUJE:

1) Leteckou dopravu Praha - Ammán - Praha, letištní a bezpečnostní taxy, autobusovou přepravu na místě

2) 9x ubytování s polopenzí

3) servis průvodce

4) pojištění léčebných výloh v zahraničí

CENA NEZAHRNUJE

1) Příplatek 220 USD (vybírá se na místě v USD a zahrnuje vstupy do vybraných objektů včetně nákladného vstupu do Petry, bakšiš na hotelích a bakšiš pro řidiče)

2) připojištění storna zájezdu (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) - je nepovinné, cena: 910,- Kč /os./pobyt, děti do 18 let 760,-/os./pobyt, v případě zájmu nutné uhradit spolu se zálohou při podpisu smlouvy (podmínky viz www.avetour.cz/pojisteni.html nebo na vyžádání v CK)

3) příplatek za jednolůžkový pokoj: 9.990Kč/pobyt.
UBYTOVÁNÍ

9x v Jordánsku v příjemném hotelu s polopenzí, vždy ve dvou (páry + dvojice) až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV

V případě, že nelze samostatně cestujícího klienta doobsadit k jinému, je povinen uhradit příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 9.990 Kč/pobyt.
PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení postačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 13.000 Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní agentury (CA Andrea Hrdličková, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: info@cahrdlicka.cz

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 15.9.2020, cca měsíc před odletem obdržíte finální pokyny a informace k zájezdu.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu do synagog, kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu při cestě do Jordánska je 6 měsíců od data návratu.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 250 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 23-28°C.
MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ
47