Program zájezdu

1. den (pondělí 14. října):
Odlet z Prahy z Letiště Václava Havla (s ohledem na letový řád může dojít k posunu zájezdu o 1-3 dny dopředu či dozadu - o případné úpravě přesného termínu Vás budeme informovat nejpozději 3 měsíce před začátkem zájezdu), přesný čas setkání na letišti a odletu spolu s podrobnými pokyny Vám pošleme zhruba měsíc před realizací zájezdu. Přílet do Ammánu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
2. den (úterý 15. října)
Snídaně. Okružní jízda po pouštních zámečcích v okolí Ammánu - Kasr Charana, Kusajr Amra a Kasr Azrak. Do jejich výzkumu se významným způsobem zapsal český badatel Alois Musil, vysvětlíme si architektonická a další specifika těchto unikátních pouštních staveb. Návrat na hotel v Ammánu, večeře, nocleh.
3. den (středa 16. října)
Snídaně. Oblast Adžlún - Kalaat Rabad – pozůstatky krásného hradu, který byl vystavěn ve 12. století muslimy za účelem obrany proti křižáckým výpadům, Džeraš – prohlídka zbytků města, které bylo v helenistickém a římském období jedním z nejbohatších měst Blízkého východu – řada nádherných památek antické architektury. Návrat na hotel do Ammánu, večeře, nocleh.
4. den (čtvrtek 17. října)
Snídaně. Celodenní prohlídka Ammánu, který byl ve starověku hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem: římské divadlo z 2. století n. l. - nejvýznamnější architektonická památka z římského období v Ammánu, Citadela – prohlídka umajjovského paláce a archeologického muzea, mešita krále Abdalláha. Možnost osobního volna. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
5. den (pátek 18. října)
Snídaně. Pella – prohlídka významného starověkého města. Umm Kajs – návštěva místa, které křesťanská tradice spojuje s Ježíšovým zázrakem vyhnání démonů z dvou posedlých mužů. Návrat na hotel do Ammánu, večeře, nocleh.
6. den (sobota 19. října)
Snídaně. Místo Ježíšova křtu na řece Jordán, Mrtvé moře – možnost koupání, hora Nebo – místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel, Madaba – významné křesťanského město: kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma. Ubytování na hotelu v Madabě, večeře, nocleh.
7. den (neděle 20. října)
Snídaně. Putování po tzv. Královské cestě, kde si budeme moci ukázat specifika křižácké architektury na Blízkém východě – Karak – prohlídka významného křižáckého hradu, vyhlídka na přírodní rezervaci Dána, křižácký hrad Šóbak. Přejezd na hotel v Petře (možnost využití tureckých lázní), ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
8. den (pondělí 21. října)
Snídaně. Celodenní výjezd do jednoho z divů světa - prohlídka zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě - skalní město Petra - fascinující skalní komplex, který byl osídlen a vybudován národem Nabatejců - během prohlídky si ukážeme si specifické rysy nabatejského stavitelství, na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek). Jedná se o překrásný zážitek! Návrat na hotel v Petře, večeře, nocleh.
9. den (úterý 22. října)
Snídaně. Výjezd do jedinečné pouštní oblasti Wádi Ram, která je vzdálená asi 1 hodinu jízdy autobusem z Akaby. Jedinečné místo, které se svými dramatickými pouštními a skalistými scenériemi patří mezi nejkrásnější a nejzajímavější místa v Jordánsku. V tomto krásném dni vás čeká 2 hodinová jízda jeepy po pouštní pláni ve Wadi Ram se zastávkami na několika vybraných zajímavých místech. Kolem 13:00 hod. speciální oběd přímo na poušti, připravený místními domorodými beduiny. Odpoledne přesun zpět do Ammánu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
10. den (středa 23. října)
Snídaně, přesun na letiště do Ammánu, odlet z Ammánu a přílet do Prahy. Přesný čas odletu z Ammánu a příletu na Letiště Václava Havla do Prahy Vám pošleme zhruba měsíc před odletem v předodletových informacích.
Podmínky zájezdu
ZÁJEZD POŘÁDÁ
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě Andrea Hrdličková, která absolvovala množství úspěšně realizovaných zájezdů na Blízký východ a Jordánsko je její vášeň.
CENA ZAHRNUJE:

1) leteckou dopravu Praha - Ammán a zpět

2) turistický klimatizovaný minibus na místě

3) 9x ubytování, 9x snídaně, 9x večeře (či místo večeře oběd podle programu)

4) servis českého průvodce s více než desetiletou praxí

5) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pojištění pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky ZDE

6) specializovanou přednášku o Aloisu Musilovi

CENA NEZAHRNUJE

1) Příplatek 250 USD/ osoba. Vybírá se na místě a zahrnuje vstupné do navštívených objektů, bakšiš na hotelech, pro místního průvodce a pro řidiče autobusu

2) Příplatek za jednolůžkový pokoj vy výši 9 990 Kč/pobyt

UBYTOVÁNÍ

9x v Jordánsku v příjemném hotelu s polopenzí, vždy ve dvou (páry + dvojice) až třílůžkových pokojích se sociálním zařízením + TV

PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení postačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit zálohu ve výši 20.000 Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK Hrdlička, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 1.9.2024, cca měsíc před odletem obdržíte finální pokyny a informace k zájezdu.

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu mešit a dalších náboženských objektů je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu při cestě do Jordánska je 6 měsíců od data návratu.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky, pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 22-26°C. V horách počítejte s nižšími teplotami (doporučujeme přibalit větrovku či jarní bundu).
MINIMÁLNÍ POČET ÚČASTNÍKŮ
35

Rezervace zájezdu

Velká cesta Jordánskem 2024