Jordánsko - Mrtvé moře
Jordánsko - citadela v Ammánu
Ammán, hlavní město Jordánska
Jordánsko - kostel sv. Jiří v Madabě
Jordánsko - hora Nebo
Jordánsko - skalní město Petra
Jordánsko - Pokladnice v Petře
Jordánsko - poušť Wadi Rum
Jordánsko - poušť Wadi Rum
Jordánsko - pouštní zámek Kusajr Amra
Jordánsko - Wadi Al Ghuweir
Jordánsko - Hrad Šobak u nejmenšího hotelu na světě
Jordánsko - Wadi Al Ghuweir
Jordánsko - Wadi Al Ghuwier
Wadi Al-Ghuweir - celodenní trek
Jordánsko - srdce ve Wadi Al Ghuweir
Jordánsko - palmy ve Wadi Al Ghuweir
Jordánsko - poušť Wadi Rum
Jordánsko - poušť Wadi Rum

Program zájezdu

1. den (18.5.2022)
Sraz všech účastníků na Letišti Václava Havla v odpoledních hodinách, odlet do Ammánu, večeře, nocleh.
2. den ( 19.5.2022)
Snídaně, DŽERAŠ - prohlídka zbytků města, které bylo v helenistickém a římském období jedním z nejbohatších měst Blízkého východu. Uvidíte řadu nádherných památek z římského období. Přesun do hlavního města AMMÁNU - ve starověku bylo hlavním městem národa Amónců a později významným helenistickým centrem. Římské divadlo z druhého století n. l., Citadela – prohlídka umajjovského paláce a archeologického muzea, přejezd do MADABY, večeře, nocleh.
3. den (20.5.2022)
Snídaně, návštěva MADABY - významné křesťanského město - kostel sv. Jiří, v němž se nachází vzácná mozaika ze šestého století n.l. – nejstarší vyobrazení Svaté země a Jeruzaléma. Hora NEBO - místo, odkud Mojžíš pohleděl na Svatou zemi a kde poté rovněž zemřel. přírodní termály Ma´in Mrtvé moře - relax, ubytování přímo u Mrtvého moře, večeře, nocleh.
4. den (21.5.2022)
Snídaně, celodenní výlet v nejkrásnějším údolí VÁDÍ AL-GHUWIER - které znamená sestupné údolí, kde voda stéká dolů do údolí. Oblast má úzké kaňony hrající různými barvami. Během treku se objeví vodní tok, ale nemusíte se bát, že budete po celou dobu ve vodě. Počítejte však s tím, že někdy nožku smočíme, vhodné jsou tedy boty do vody. Po cestě nás čeká i nádherná přírodní scenérie. Na konci túry nás bude vítat beduínská rodina, večeře u beduínů a povídání o jejich životě a ubytování v hotelu ve Wadi Mousa. Upozornění: tento trek doporučujeme pro fyzicky zdravé cestovatele. Pokud máte zdravotní omezení, je možné během dne strávit den s beduíny a počkat na nás v typickém beduínském prostředí.
5. den (22.5.2022)
Snídaně v beduínském stylu - odjezd do WADI MOUSA, kde se ukrývá skalní město Petra. Po cestě zastavíme na pískové duny a podíváme se na dech beroucí pohled do Jordánského údolí, navštívíme Malou Petru, večeře, nocleh.
6. den (23.5.2022)
Snídaně, celodenní výjezd do jednoho z divů světa - návštěva zřejmě nejkrásnějšího archeologického naleziště na světě - skalní město PETRA - fascinující skalní komplex, který byl osídlený ještě dávno před počátkem našeho letopočtu národem Nabatejců. Na některých úsecích lze využít oslíky a velbloudy (za poplatek). Přesun do pouště Wadi Rum, ubytování na poušti v kempu (možnost se vykoupat v bazénu), večeře, nocleh.
7. den (24.5.2022)
Snídaně, jízda džípy po poušti Wadi Rum patří k nejúžasnějším zážitkům na světě. Obdivovat krásu stolových hor, pozorovat velbloudy a poslouchat ticho pouště je zážitek, který se do Vás vepíše. Co nás čeká: skalní most Om Al-Frouth, kaňon Khazali a jeho síku, stolová hora Om El-Eshreen, nejvyšší hora Rum. Vydáme se po stopách Lawrence z Arábie. Návrat do kempu, večeře, nocleh.
8. den (25.5.2022)
Odjezd na letiště do Ammánu v ranních hodinách. V případě dobrého času ještě možnost návštěvy některých pouštních zámečků, které patří mezi unikátní jordánské archeologické lokality. Návrat do ČR ve večerních hodinách.
Podmínky zájezdu
ZÁJEZD POŘÁDÁ
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se věnuje pořádání poznávacích zájezdů a na svých zájezdech spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
PŘEPRAVA
letecky Praha - Ammán - Praha, na místě minibus + džípy
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Andrea Hrdličková, která se oblastí Předního východu dlouhodobě zabývá a má za sebou řadu úspěšně realizovaných zájezdů.
UBYTOVÁNÍ
2x v Ammán, 1x v Madaba, 1x resort u Mrtvého moře, 2x Petra v *** příjemných hotelech střední třídy s průměrným vybavením a službami s polopenzí ve 2 - 3 lůžkových pokojích, 1x noc u beduínské rodiny ve stanu, 2x v kempu (5* s bazénem) ve Wadi Rum.
CENA ZAHRNUJE

1) leteckou dopravu Praha - Ammán - Praha, turistický minibusem

2) ubytování a polopenzi

3) balíček kompletního cestovního pojištění A30 Pandemic, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je rozšířený také o krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19. Kompletní podmínky najdete zde)

4) servis průvodce

CENA NEZAHRNUJE

1) 190 USD - platí se až v Jordánsku (vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu)

2) Jordan pass

3) Pokud budou nové nařízení ohledně Covidu, budeme Vás informovat s dostatečným předstihem

PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení postačí vyplnit formulář níže, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu (CK Hrdlička s.r.o., Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail:zajezdy@ckhrdlicka.cz, dále uhradit zálohu ve výši 15 000 Kč na osobu.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosíme, zašlete nejpozději do 10 3.2023.
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Při vstupu do kostelů i mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Minimální platnost cestovního dokladu je 6 měsíců od data návratu.

DOPORUČENÍ
pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, pokrývku hlavy, boty do vody, osušku, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 25°C

Rezervace zájezdu

Zážitkové Jordánsko 2023