Program zájezdu

1. den - pondělí 9. prosince 2024
Setkání všech účastníků cesty na Letišti Václava Havla v Praze ve 12:30 hodin. Vlastní odlet bude následovat v 14:55 s renomovanou leteckou společností Qatar Airways s přestupem v katarské Dóhá.
2. den - úterý 10. prosince 2024
Přílet do ománského města SALÁLA v brzkých ranních hodinách. Po vybavení nezbytných formalit přesun do vynikajícího resortu u moře, ubytování v hotelu, snídaně, možnost celodenního odpočinku a relaxace u moře. Večeře, nocleh.
3. den - středa 11. prosince 2024
Snídaně. Prohlídkový okruh pro městě SALÁLA - mešita sultána Qábuse, archeologická lokalita Al-Baleed a muzeum Země kadidla, které tuto část Ománu učinilo slavnou. Návštěva místního tržiště Al-Haffa, zastávka u paláce Al-Husn, hrob proroka Imrána, návštěva tržiště se zlatem. Návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den - čtvrtek 12. prosince 2024
Snídaně, možnost celodenního odpočinku a relaxace u moře, večeře, nocleh.
5. den - pátek 13. prosince 2024
Snídaně, odjezd do rybářské vesnice TAQAH, která proslula výrobou sušených sardinek a také typickou tamní architekturou tzv. dhofarskými domy. Navštívíme starobylé ruiny města SUMHURAM (Khor Rori) + muzeum. Návštěva nejkrásnější pláže MUGHSAIL, večeře, nocleh.
6. den - sobota 14. prosince 2024
Snídaně, možnost celodenního odpočinku a relaxace u moře, večeře, nocleh.
7. den - neděle 15. prosince 2024
Snídaně, přírodní park Wadi Dawka – s proslavenými kadidlovníky Boswelia sacra. Park je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštívíme starobylé ruiny města Ubar a poušt Rub Al Khali. Pouštní safary při západu slunce. Večeře, návrat na hotel, nocleh.
8. den - pondělí 16. prosince 2024
Snídaně, možnost celodenního odpočinku a relaxace u moře, večeře, nocleh.
9. den - úterý 17. prosince 2024
V brzkých ranních hodinách odjezd na letiště v Salále a návrat do ČR ve 13:00 hodin.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných poznávacích zájezdů, a místní specialista - dvojice těchto průvodce je zárukou bezproblémového průběhu celého zájezdu.
UBYTOVÁNÍ
7 x JUWEIRAH BOUTIQUEHOTEL **** v krásných dvoulůžkových pokojích + soukromá pláž.
PŘEPRAVA
Letecky z Prahy do Salála s Qatar Airways, doprava turistickým autobusem s klimatizací.
CENA ZAHRNUJE

1) Leteckou dopravu Praha – Salála - Praha

2) dopravu turistickým autobusem na místě

3) ubytování 7x ve vynikajícím hotelu se soukromou pláží

4) snídaně a večeře dle programu

5) servis kvalitního česky hovořícího průvodce

5) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) částku 150 USD, která se vybírá až na místě v Salále (tato částka zahrnuje vstupy do vybraných objektů, bakšiš na hotelích, bakšiš pro řidiče autobusu a bakšiš pro místního průvodce)

2) příplatek za jednolůžkový pokoj (pro zájemce) ve výši 13 650,-/pobyt

PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 15.000,- Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 28.11.2024. Zhruba čtyři týdny před odletem Vám zašleme předodletové informace.

MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU
20
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Platnost pasu musí být minimálně 6 měsíců od data návratu.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 27– 30°C, krém, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši cca 200 USD.

Rezervace zájezdu

OMÁN - SALÁLA - odpočinek před vánočním shonem - poznávací zájezd