Program zájezdu

1. den (úterý 13. srpna 2024)
Setkání všech účastníků cesty na Letišti Václava Havla v Praze. Odlet z Prahy do Rigy (přesný čas odletu z Prahy a příletu do Rigy Vám upřesníme v předodletových informacích zhruba měsíc před začátkem zájezdu). Transfer z letiště na hotel, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
2. den (středa 14. srpna 2024)
Snídaně, prohlídka půvabné staré části RIGY návštěva rižského trhu a ochutnávka místních specialit, pauza na oběd, v odpoledních hodinách prohlídka známých secesních památek Rigy a rovněž nedalekého lázeňského města Jürmala, návrat na hotel do Rigy, večeře, nocleh.
3. den (čtvrtek 15. srpna 2024)
Snídaně, přesun do města JEGLAVA - prohlídka tamního zámku, překročení hranic do Litvy, prohlídka známého litevského poutního místa - tzv. Křížového vrchu, přesun do Klaipedy, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
4. den (pátek 16. srpna 2024)
Snídaně, prohlídka přístavního města KLAPEIDA s možností osobního volna, v odpoledních hodinách prohlídka jednoho z litevských unikátních přírodních míst - písečného poloostrova Kurská kosa - úžasný zážitek, návrat na hotel do Klaipedy, večeře, nocleh.
5. den (sobota 17. srpna 2024)
Snídaně, odjezd z Klaipedy do Vilniusu, po cestě zastávka v KAUNASU - prohlídka města s možností osobního volna, dojezd do hlavního litevského města Vilniusu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
6. den (neděle 18. srpna 2024)
Snídaně, prohlídka historické části VILNIUSU s možností pauzy na oběd a kratšího osobního volna, přesun do Trakaie, kde si prohlédneme tamní hrad, který je jedním z litevských symbolů, návrat na hotel do Vilniusu, večeře, nocleh.
7. den (pondělí 19. srpna 2024)
Snídaně, přesun zpět do Lotyšska do Siguldy, na cestě prohlídka známého barokního zámku RUNDALE, dojezd do Siguldy, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
8. den (úterý 20. srpna 2024)
Snídaně, kratší prohlídka zajímavostí Siguldy a rovněž nedaleké Turaidy, poté přesun do hlavního estonského města Tallinnu se zastávkou na cestě v lotyšském Cesis a estonském Parnu, dojezd do Tallinnu, ubytování na hotelu, večeře, nocleh.
9. den (středa 21. srpna 2024))
Snídaně, celodenní prohlídka TALLINU - dopoledne prohlídka staré části hlavního estonského města, polední pauza s možností osobního volna, odpoledne prohlídka nových částí Tallinu včetně čtvrti Pirita a paláce Kadriorg, návrat na hotel, večeře, nocleh.
10. den (čtvrtek 22. srpna 2024)
Snídaně, přesun z hotelu na letiště v Tallinu, odlet (přesný čas odletu z Tallinu a příletu do Prahy Vám upřesníme v předodletových informacích přibližně měsíc před začátkem zájezdu).
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU:
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD:
Klienty bude na cestě doprovázet Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných poznávacích zájezdů, a místní specialista - dvojice těchto průvodce je zárukou bezproblémového průběhu celého zájezdu.
UBYTOVÁNÍ:
Ubytování je zajištěno 9x v tříhvězdičkovém hotelu ve 2lůžkových či 3lůžkových pokojích pokojích, a to na následujících místech: 2x Riga, 2x Klaipeda, 2x Vilnius, 1x Sigulda a 2x Tallin.
PŘEPRAVA:
Letecky Praha - Riga a Talllin - Praha, po Pobaltí je doprava zajištěna turistickým autobusem.
CENA ZAHRNUJE:

1) leteckou dopravu Praha - Riga a na zpáteční cestě Tallin - Praha, autobusovou dopravu na místě

2) 9x ubytování, 9x snídaně, 9x večeře

3) servis českého průvodce

4) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pojištění pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete: ZDE

CENA NEZAHRNUJE:

1) Částku 120 EUR, která se vybírá až na místě v Pobaltí (tato částka zahrnuje vstupy do navštívených objektů, spropitné na hotelích, ochutnávku místních specialit na rižském trhu, spropitné pro řidiče autobusu a pro místního průvodce).

2) jednolůžkový pokoj (pro zájemce) ve výši 8 000 Kč/pobyt

PŘIHLÁŠKY:

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 12000,- Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: info@ckhrdlicka.cz. Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět.

Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 30. května 2024. Zhruba čtyři týdny před odletem Vám zašleme předodletové informace.
DOPORUČENÍ:

Doporučujeme vzít si s sebou běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši cca 200 euro, oblečení volte s ohledem na předpokládané průměrné denní teploty kolem 18 - 25°C (zejména ráno a večer mohou být teploty chladnější a doporučujeme proto i teplé oblečení), pro případ deště též deštník a raději též pláštěnku.

Pro vstup českých turistů do pobaltských zemí není potřeba vízum. Pro vstup je vyžadován platný občanský průkaz (nedopručujeme cestovat na občanský průkaz s odděleným rohem) nebo cestovní pas, doporučujeme však cestovní pas s platností na celou dobu pobytu mimo území České republiky.

Pro vstup do některých náboženských objektů je vyžadované vhodné oblečení (se zakrytými koleny a rameny) - na tato místa budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.
MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝ PRO REALIZACI ZÁJEZDU:
25

Rezervace zájezdu

POBALTÍ nádherný letní poznávací zájezd