Omán
Omán
Omán - Nizwa
Omán - mešita sultána Kábuse v Maskatu
Omán - Misfat Al-Abriyeen
Omán
Omán
Omán - Nizwa
Spojené arabské emiráty - Dubaj
Spojené arabské emiráty - Dubaj - Burdž al-chalífa
Spojené arabské emiráty - Dubaj
Spojené arabské emiráty - Dubaj - Palm Islands

Program zájezdu

1. den ( úterý 20.2.)
Sraz na letišti Václava Havla v Praze. Přesný čas odletu Vám bude sdělen ve finálních informacích cca měsíc před odletem. Přílet do Maskatu v ranních hodinách, transfer na hotel, ubytování v hotelu v Maskatu.
2. den (středa 21.2.)
Ubytování na hotelu v ranních hodinách, snídaně. MASKAT prohlídka nejvýznamnější ománské náboženské stavby - Velké mešity sultána Kábuse, v níž se nachází druhý největší ručně utkaný koberec a druhý největší lustr na světě, prohlídka budovy Královské opery, odjezd na hotel, večeře, nocleh
3. den (čtvrtek 22.2.)
Snídaně.MASKAT - návštěva starobylého a slavného tržiště - Mutra suk - možnost nákupu tradičních ománských suvenýrů (kadidlo, myrha), relaxační procházka v přístavu starého přístavního města Mutra s vyhlídkou na sultánovu jachtu, návštěva muzea Bait Al Zubair, palác sultána Kábúse ibn Saída (pouze zvenčí), který je obklopený pevnostmi al-Džalali a al-Mirani, návrat na hotel, večeře, nocleh.
4. den (pátek 23.2.)
Snídaně. MASKAT - návštěva ruční výroby parfémů Amouage parfumes factory, přejezd a návštěva hradu NAKHAL FORT a přírodní rezervace Nakhal - možnost relaxace u místního teplého pramene, návrat na hotel v Maskatu, večeře, nocleh.
5.den (sobota 24.2.)
Snídaně. Přejezd do rybářského městečka SÚR - prohlídka slavné loděnice a zdejšího muzea plachetnic. Po cestě navštívíme krasový přírodní útvar - Bimmah Sinkhole - možnost koupání a odpočinku. Krásné údolí a přírodní rezervace Wadí Shab. Ubytování na hotelu v Súru, večeře, nocleh.
6.den (neděle 25.2.)
Snídaně. POUŠT WAHIBA - přestup do terénních automobilů, které nás vyvezou na nádherné písečné duny - překrásný zážitek. Návštěva Wadi Baní Khalid, noc na poušti v beduínském stanu či bungolovu (sprcha + wc), večeře v beduínském stylu, nocleh.
7.den (pondělí 26.2.)
Snídaně. Návštěva hradu v BAHLE zapsaného na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka jedinečného paláce ve městě Džibrín, který byl vybudován v sedmnáctém století sultánem Belarabem bin Sultánem a svou architekturou a stylem odrážel sultánovu zálibu o vědu a umění, ubytování v hotelu v Nizwě, večeře, nocleh.
8.den (úterý 27.2.)
Snídaně. NIZWA - prohlídka pevnosti s výraznou kulovitou obrannou věží. Přesun do oázy Birkat Al-Mouz, která mimo jiné proslula pěstováním banánů - prohlídka zavlažovacího kanálu - tzv. faladže. Prohlídka starobylé vesnice Manah s tradiční ománskou vesnickou architekturou, návrat na hotel, večeře, nocleh.
9.den (středa 28.2.)
Snídaně. Návštěva tradičního zdejšího tržiště včetně slavného kozího trhu. Přejezd do hor - prohlídka starobylé horské vesnice Misfat Al Abriyeen s krásnou oázou a důmyslným zavlažovacím systémem. Poté výjezd na nejvyšší horu Ománu - Džebel Šams, kde terénními automobily vyjedeme k strhující strží - ománskému Grand Canyonu - kratší trek vhodný pro všechny věkové skupiny. Prohlídka vesnice Al-Hamra, návrat na hotel, večeře, nocleh.
10.den (čtvrtek 29.2.)
Snídaně. Přejezd do Dubaje. Cestou si prohlédneme starověké pohřebiště Al-Ajn, které patří mezi památky zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Překročení hranic z Ománu do Spojených arabských emirátů, ubytování na hotelu v Dubaji, večeře, nocleh.
11. den (pátek 1.3.)
Snídaně. DUBAJ - okružní jízda po Dubaji po nejkrásnějších a nejznámějších architektonických skvostech. Odpoledne možnost osobního volna, návrat na hotel, večeře, nocleh.
12.den (sobota 2.3.)
Snídaně, ranní transfer na letiště v Dubaji, odlet do Prahy. Přesný čas odletu Vám bude sdělen ve finálních informacích.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se věnuje pořádání poznávacích zájezdů a na svých zájezdech spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Karel Hrdlička, který od roku 2007 absolvoval množství úspěšně realizovaných poznávacích zájezdů, a místní specialista - dvojice těchto průvodce je zárukou bezproblémového průběhu celého zájezdu.
UBYTOVÁNÍ
3x v Maskatu, 1x v Súru, 3x Nizwa, 2x v Dubaji, ve *** příjemných hotelech střední třídy s průměrným vybavením a službami s polopenzí. 1x na poušti v kempu. Ve 2 lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Manželé, nebo jinak příbuzní jsou vždy zásadně na 2 lůžkovém pokoji.
PŘEPRAVA
Letecky z Prahy do Maskatu a zpět z Dubaje do Prahy. Po Ománu a Dubaji doprava turistickým minibusem, výjezd do hor džípy.
CENA ZAHRNUJE
1) leteckou dopravu Praha - Dubaj - Maskat a zpět z Dubaje do Prahy

2) turistický klimatizovaný minibus

3) 10x ubytování, 11x snídaně, 10x večeře

4) balíček kompletního cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete zde)

5) servis průvodce
CENA NEZAHRNUJE
1) příplatek 190 USD - platí se až v Ománu (vstupy do vybraných hrazených objektů, bakšiš na hotel a pro řidiče autobusu)

2) vstupní vízum do Ománu je pro země EU zdarma, situace se však může změnit. Pokud by došlo ke zpoplatnění, výši víza a postup pro vyřízení Vám sdělíme ve finálních informacích cca jeden měsíc před odletem

3) příplatek za jednolůžkový pokoj - 10 990 Kč/pobyt

4) případné další poplatky související se vstupem do země, např. testy na onemocnění Covid-19. O aktuálních podmínkách Vás budeme informovat.
PŘIHLÁŠKY
Pro přihlášení stačí vyplnit formulář na našich stránkách, poté obdržíte cestovní smlouvu s číslem účtu.

K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 25.000,- Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 15.1.2024. Zhruba čtyři týdny před odletem Vám zašleme předodletové informace.

MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU
20
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do mešit je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Platnost cestovního dokladu musí být minimálně 6 měsíců od data návratu.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, popř. videokameru, sluneční brýle, plavky, osušky, pokrývku hlavy, boty do vody, krém, zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 28-30°C. V horách počítejte s nižšími teplotami (doporučujeme přibalit větrovku či jarní bundu).

Rezervace zájezdu

Poznávací zájezd do Ománu s návštěvou Dubaje 2024