Program zájezdu

1. DEN
Odjezd v brzkých ranních hodinách z Prahy přes Třebíč (zastávka v Třebíči, kde nastoupí část skupiny) a přesun do Itálie. Večer odpočinek a nocleh v oblasti kolem Florencie.
2. DEN
Snídaně, dojezd do Říma s možností polední pauzy na oběd, odpoledne procházka po důležitých památkách antického Říma (památky si společně prohlédneme zvenčí a zájemci se do nich v případě zájmu mohou ve volném čase podívat individuálně). Mimo jiné se můžete těšit na Koloseum, Forum Romanum, Palatin, Circus Maximus či Caracallovy lázně, na cestě si ale prohlédneme mnoho dalších zajímavostí dechberoucího Věčného města. Během prohlídky si uděláme čas na kávu na příjemné zažití genia loci a po prohlídce bude rovněž prostor pro osobní volno. Po individuální večeři (rádi doporučíme možnosti) se přesuneme do našeho hotelu, kde se ubytujeme na následující dvě noci. Nocleh.
3. DEN
Snídaně. V tomto krásném dni navážeme na předchozí prohlídku a budeme pokračovat v prozkoumávání města. Prohlédneme si ikonická římská náměstí jako Piazza Venezia, Piazza Navona, Piazza di Spagna, Piazza del Popolo a podíváme se rovněž na Svatopetrské náměstí ve Vatikánu. Cestou si prohlédneme také další perly jako Fontana di Trevi, Pantheon či Andělský hrad a most. Během dne bude rovněž prostor na oběd, kávu a osobní volno. Po individuální večeři se opět vrátíme na náš hotel. Nocleh.
4. DEN
Snídaně. V dopoledním programu si prohlédneme židovskou čtvrť nedaleko Tibery a nahlédneme rovněž do malebné čtvrti Trastevere za řekou. Po polední pauze na oběd se již vydáme na cestu zpět do Třebíče a do Prahy s předpokládaným příjezdem v brzkých ranních hodinách v pondělí 24. října.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Andrea Hrdličková, která již absolvovala množství úspěšně realizovaných zájezdů do mnoha oblastí a Řím je její srdeční záležitostí.
CENA ZAHRNUJE

1) Autobusovou přepravu Řím a zpět.

2) 3x ubytování (1x na cestě do Říma a 2x v Římě) se snídaní.

3) Služby český hovořícího průvodce.

4) Služby místního licencovaného průvodce (zákonná povinnost na místě)
CENA NEZAHRNUJE

1) Osobní výdaje (orientační kapesné doporučujeme 150 EUR)

2) Příplatek za jednolůžkový pokoj ve výši 5 000 Kč na osobu.

3) Vstupné do památek (v případě individuálního zájmu o návštěvu vnitřních prostor).

4) Cestovní pojištění a pojištění storna zájezdu ve výši 350 Kč/osoba. Jedná se o balíček A30 pandemic, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta) a je rozšířený také o krytí nákladů spojených s onemocněním COVID-19. Podrobné informace najdete zde). Při přihlašování nám prosím napište, zda o toto pojištění máte zájem.
DOPORUČENÍ
Pamatujte na běžné léky, fotoaparát, sluneční brýle, pokrývku hlavy, krém, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 20° – 24°C (ranní teploty se můžou pohybovat mezi 10°- 15°C).
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ
Při vstupu do kostelů a některých dalších objektů je nutné mít zakrytá kolena a ramena (u žen i u mužů). Na místa, kde je zakrytí kolen a ramen vyžadováno, budete s předstihem upozorněni Vaším průvodcem.

Rezervace zájezdu

ŘÍM na prodloužený víkend