Program zájezdu

1. DEN pondělí 2.9.2024
Odlet do New Yorku ve 12:40 hodin z letiště Václava Havla, přílet a ubytování na hotelu.
2. DEN úterý 3.9.2024
Snídaně. LOWER EAST SIDE – v této rozmanité čtvrti s činžovními domy s luxusními byty a módními butiky na vás dýchne židovská historie. Navštívíme Eldrige synagogu – jedna z prvních a nejvýznamnější synagoga v New Yorku postavená v 19. století východoevropskými Židy, se stala národní kulturní památkou. Beth Hamedrash Hagadol „ Velký studijní dům“ – nejvýznamnější synagoga z 19. století, byla jedna z největších synagog na Lower East Side. Tuto synagogu vedl rabi Ephraim Oshry, přeživší holokaustu, jako vrchní rabín do roku 2003. Pickle Guy - poslední košer obchod s různými nakládanými specialitami, kde vám vysvětlíme pojem košer a vše, co je s tím spojené. Tenement Museum - možnost nákupu zajímavých knih a suvenýrů o židovském životě. Na chodníku vedle muzea uvidíme kresbu o velikosti bytu, v jakých tam Židé žili. Návrat na hotel, nocleh.
3. DEN středa 4.9.2024
Snídaně. Navštívíme Museum of Jewish Heritage – památník holocaustu. Přejedeme water taxi na West 34th street k Hudson Yard kde navštívíme Hudson Yards - architektonické skvosty - rezidence, hotely, nákupní centra, kanceláře, a vezmeme vás také na krásnou vyhlídku. High Line - park na bývalém kolejišti na ostrově Manhattanu v New Yorku. Jedná se o původní kolejiště (metro) z roku 1934, které bylo dlouhé celkem 21 km a 50 let se po něm dopravovaly různé produkty mezi zdejšími továrnami. Dojdeme do Chelsea - která je Mekkou Art umění a svobody. Navečer si sedneme do tamního baru. Návrat na hotel, nocleh.
4. DEN čtvrtek 5.9.2024
Po snídani se vydáme do Battery parku, který se nachází v jižní části Manhattanu, kde nás okouzlí krásné výhledy na newyorský přístav a sochu Svobody. Pevnost Castle Clinton a malý park Bowling Green nám připomene historii spojenou s Holanďany, kteří zde začali budovat nové město - kolonii New Amsterdam. Poplujeme lodí na Liberty Island, na kterém majestátně stojí socha Svobody, dále se přesuneme na Ellis Island „ostrov nadějí“ kde se nacházel imigrační úřad, kudy prošli miliony lidí, aby našli nový život. Zde se zaměříme na židovské přistěhovalce. Projdeme se po slavné Wall Street, kde je největší koncentrace bank a burz na světě. Navštívíme novogotický kostel Trinity Church, Světové obchodní centrum WORLD TRADE CENTER, kde stála proslulá „Dvojčata“ na jejichž místě dnes stojí památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial, návrat na hotel, nocleh.
5. DEN pátek 6.9.2024
Snídaně. Projdeme nejznámější židovskou čtvrtí Williamsburg, kde se také setkáme s chasidskou komunitou. Košer delikatesy ochutnáme v Gottlieb´s Deli, přejedeme vodním taxi na 34th street a projdeme kolem UN budovy k Grand Central, přejedeme na Manhattan, uvidíme Grand Central Terminal – nejznámější a největší nádraží, Times Square – hlavní obchodní křižovatka, Broadway - největší koncentrace divadel, mrakodrapy jako Reuters a mnoho dalších. Bude to jedinečný zážitek, večer návrat na hotel, nocleh.
6. DEN sobota 7.9.2024
Snídaně. Navštívíme světovou galerii moderního umění MoMa , projdeme se po světoznámé nejexkluzivnější obchodní třídě 5th Avenue, v Central parku navštívíme Strawberry fields – památník věnovaný Johnu Lennonovi, podíváme se do židovské komunity na Upper West Side. Večer návrat na hotel, nocleh.
7. DEN neděle 8.9.2024
Snídaně. Den začneme v Brooklyn Bridge Parku a pak přejdeme přes most na Manhattan - projdeme se po nejkrásnějším a historicky nejvýznamnějším Brooklynském mostě, kterému se také říká „ocelová harfa“ , uvidíme nezapomenutelné výhledy na Manhattan. Empire State building - fakultativně možnost vyhlídky ze 102. patra jednoho z nejznámějších newyorských mrakodrapů (cena 79 USD). Odpolední rozchod na Manhattanu – možnost nákupů, večer návrat na hotel.
8. DEN pondělí 9.9.2024
Snídaně, osobní volno, odlet ve 20:40 hodin, přílet do Čech v 10:55 hodin.
Podmínky zájezdu
POŘADATEL ZÁJEZDU
Pořadatelem zájezdu je česká cestovní kancelář CK HRDLIČKA s.r.o., která se specializuje na poznávací zájezdy, v nichž spojuje profesionalitu s přátelským a lidským přístupem.
ODBORNÝ DOPROVOD
Klienty bude na cestě doprovázet Mgr. Michaela Lubin, která žila v New Yorku v židovské komunitě několik let a v současné době žije v Izraeli. Druhým průvodcem bude Karel Hrdlička nebo Andrea Hrdličková, kteří od roku 2007 absolvovali množství úspěšně realizovaných zájezdů. Dvojice těchto průvodců je zárukou příjemného a bezproblémového průběhu celé cesty.
PŘEPRAVA
letecky PRAHA - NEW YORK - PRAHA, na místě budeme využívat vodní taxi a metro
UBYTOVÁNÍ
Ubytování v kvalitním 3* hotelu v centru města
CENA ZAHRNUJE

1) leteckou dopravu s přímým letem Praha - New York - Praha

2) ubytování v kvalitním 3 * hotelu

3) snídaně

4) servis kvalitního česky hovořícího průvodce

5) balíček cestovního pojištění A60, který obsahuje mimo jiné pojištění léčebných výloh v zahraničí i storno pojištění (pro případ zrušení zájezdu ze strany klienta). Kompletní podmínky najdete ZDE

CENA NEZAHRNUJE

1) částku 190 USD, která se vybírá až na místě a zahrnuje vstupné do vybraných objektů (synagog, galerie umění, muzea atd.)

2) poplatek za povinnou registraci v Elektronickém systému cestovní registrace ESTA - cca 25 USD - více informací obdrží účastníci zájezdu před odletem

3) místní doprava cca 34USD (MHD, metro, vodní taxi)
PŘIHLÁŠKY

Pro přihlášení stačí vyplnit formulář na našich stránkách. Na základě toho Vám pošleme cestovní smlouvu. K zařazení do zájezdu je nutné uhradit první zálohu ve výši 20 000 Kč / na osobu, zaslat vyplněnou a podepsanou smlouvu na adresu naší cestovní kanceláře (CK HRDLIČKA, Partyzánská 16, 312 00 Plzeň) či oskenovanou na e-mail: zajezdy@ckhrdlicka.cz.

Po připsání zálohy (popř. celé platby) na účet potvrdíme kopii smlouvy zpět. Doplatek zájezdu, prosím, zašlete nejpozději do 15.7.2024. Zhruba čtyři týdny před odletem Vám zašleme předodletové informace.
MINIMÁLNÍ POČET KLIENTŮ NUTNÝCH PRO REALIZACI ZÁJEZDU
20
DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

Minimální platnost cestovního dokladu musí být ještě minimálně 6 měsíců od data návratu.

Před cestou je třeba vyplnit dotazník v Elektronickém systému cestovní registrace (ESTA).
DOPORUČENÍ
Doporučujeme zcela orientační kapesné ve výši od 200 USD, oblečení volte s ohledem na předpokládané denní teploty kolem 25°C a pamatujte na deštník nebo pláštěnku.

Rezervace zájezdu

ŽIDOVSKÝ NEW YORK